![](https://competitii.unstoppablesport.club/wp-content/uploads/2024/04/pexels-mali-maeder-1415810-scaled-150x150.jpg)
Ți-e frică de proba de înot?
April 16, 2024Te-ai hotărât să participi la primul tău concurs de triatlon! Felicitări! Unstoppable Triathlon Pantelimon este ocazia perfectă să încerci acest sport care combină trei sporturi, în mod consecutiv: înot, ciclism și alergare.
De ce să participi la Unstoppable Triathlon Pantelimon? Pentru că are distanțele cele mai scurte din triatlon, cele de la Supersprint. Este important să înțelegi că oricine poate să ducă la bun sfârșit un triatlon, iar un concurs de tip Supersprint îți va da încredere în propriile tale forțe.
De ce să alergi Unstoppable Triathlon Pantelimon?
- Distanțe ușor de parcurs: 400 metri înot, 10,4 km ciclism și 2,5 km alergare;
- Traseu prietenos: este plat 100%, atât la proba de ciclism, cât și la cea de alergare;
- Siguranță: traseul va fi 100% închis circulației auto, cu ajutorul Poliției și Jandarmeriei;
- Vei fi tratat ca un adevărat sportiv: fiecare participant la Unstoppable Triathlon Pantelimon va fi tratat ca un adevărat sportiv, fie că este începător sau de nivel avansat.